Świadczymy usługi BHP w Mszczonowie!

BHP Mszczonów

       Mszczonów to miasto które zdobyło sławę na całą Polskę za sprawą dynamicznego rozwoju. Lista firm mających tu siedzibę z każdym rokiem się wydłuża, rośnie równie zapotrzebowanie na obsługę firm w sferze bezpieczeństwa i higieny pracy. Wychodzimy Państwa oczekiwaniom na przeciw i przedstawiamy ofertę kompleksowej obsługi w zakresie BHP przez firmę Synergia.

        Zapraszamy Przedsiębiorców ze Mszczonowa i okolic do zapoznania się z pełną ofertą świadczonych przez nas usług. Zapraszamy do kontaktu zarówno zainteresowanych skorzystaniem z pojedynczej usługi, jak również osoby zainteresowane stałym nadzorem BHP.

Nasze usługi:

Outsourcing BHP

      Pełna, kompleksowa obsługa firmy w zakresie BHP w ramach stałej umowy o współpracy. Klienci, którzy zdecydują się na powierzenie nam pełnej obsługi nad bezpieczeństwem pracy mają gwarancję priorytetowej realizacji wszystkich potrzeb, od sfery szkoleniowej, przez tworzenie wszelkiej dokumentacji, po ochronę przeciwpożarową i wsparcie kadr. Wszystkie usługi są świadczone w ramach jednej stałej comiesięcznej opłaty, co w ogólnym rozrachunku jest dla firm finansowo najkorzystniejsze.

      Usługi świadczone w ramach stałej współpracy:

Szkolenia BHP (zarówno szkolenia wstępne, jak i okresowe)
E-learning (szkolenia okresowe dla pracodawców, pracowników biurowych, inżynieryjnych w formie on-line)
Dokumentacja (instrukcje BHP, ocena ryzyka zawodowego, wszelkie rejestry)
Postępowania powypadkowe (protokoły, dokumentacja ZUS, GUS)
Audyt BHP (wskażemy zarówno zagrożenia wypadkowe, jak i braki w dokumentacji)
PPOŻ (ochrona przeciwpożarowa, szkolenia PPOŻ)
Pierwsza pomoc (wyszkolimy kadrę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej)
Wsparcie działu kadr (pilnujemy terminów szkoleń, badań lekarskich, uprawnień, dokumentacji)
Reprezentowanie firmy (podczas kontroli zewnętrznych, np. PIP, Sanepidu)

Zapraszamy do kontaktu!

Szkolenia BHP

      Wszystkie firmy z Mszczonowa i okolic zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Synergia w zakresie organizacji szkoleń BHP. Przeprowadzamy zarówno szkolenia wstępne, jak i okresowe. Po zakończonym szkoleniu wstępnym dla nowo zatrudnionego pracownika otrzymają Państwo Kartę Szkolenia Wstępnego zgodną ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Karta szkolenia wstępnego będzie przez nas wypełniona, wskażemy Państwu miejsca w których pracownik i pracodawca powinni uzupełnić podpisy. Powyższy dokument jest ważny przez 12 miesięcy od dnia zatrudnienia dla pracowników, i 6 miesięcy dla kadry kierowniczej.

      Ważność odbytych szkoleń okresowych zależy od tego, na jakim stanowisku pracownik wykonuje pracę: 

  • 12 miesięcy dla pracowników narażonych na czynniki szczególnie niebezpieczne (np. prace na wysokości, prace w wykopach, prace budowlane),
  • 3 lata dla pracowników na stanowiskach robotniczych (np. Monter, Operator Maszyn, Magazynier),
  • 5 lat dla kadry kierowniczej (np. Właściciele firm, Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy, Brygadziści),
  • 5 lat dla pracowników inżynieryjno-technicznych (np. Architekt, Geodeta, Technolog),
  • 5 lat dla pracowników biurowych (np. Księgowa, Informatyk, Recepcjonistka),
  • 5 lat dla innych zawodów (np. Nauczyciel, Lekarz, Strażak).

Uwaga! Większość szkoleń BHP można przeprowadzić w formie samokształcenia kierowanego, co oznacza szkolenia w formie on-line. Dzięki temu zaświadczenie o odbyciu szkolenia można otrzymać niemal “od ręki”, zaraz po otrzymaniu materiałów szkoleniowych na adres e-mail. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 665 511 651.

Dokumentacja BHP

      BHP to nie tylko szkolenia. Polskie przepisy stawiają przed przedsiębiorcami wiele wymogów związanych z prowadzeniem dokumentacji w tym zakresie. Ocena ryzyka zawodowego to najlepszy przykład. Prawo nakłada na pracodawców obowiązek opracowania oceny ryzyka, oraz zapoznania z jej wynikami pracowników na wszystkich stanowiskach. Zdajemy sobie sprawę z ogromu obowiązków wynikających z prowadzeniem działalności i zarządzaniem firmą, dlatego oferujemy wsparcie w tworzeniu dokumentacji związanej ze sferą BHP. Oprócz oceny ryzyka zajmiemy się również opracowaniem instrukcji BHP, stworzeniem wszelkich rejestrów (np. pomiarów środowiska pracy, wypadków przy pracy, chorób zawodowych, przydziału odzieży, etc.), protokołów powypadkowych, planów rocznych, i wiele, wiele innych. 

Protokół powypadkowy

Wypadek przy pracy

        Większość firm działających na terenie Mszczonowa to firmy z branży logistycznej, magazynowej, oraz produkcyjnej. Pomimo najnowocześniejszych zabezpieczeń, oraz wprowadzania złożonych procedur w zakresie bezpieczeństwa, nie da się ograniczyć ryzyka występowania wypadków przy pracy do zera. Kiedy już dojdzie do zdarzenia wypadkowego w zakładzie pracy, pracodawca jest zobowiązany do powołania zespołu powypadkowego, który przesłucha poszkodowanych i świadków, dokona oględzin miejsca zdarzenia, skompletuje niezbędną dokumentację, oraz sporządzi w ciągu 14 dni protokół powypadkowy. Oprócz samego protokołu należy również przygotować dokumentację dla Głównego Urzędu Statystycznego, oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jeśli poszkodowany pracownik będzie chciał ubiegać się o odszkodowanie. Następnym krokiem jest opracowanie zaleceń powypadkowych, oraz ich wdrożenie w zakładzie pracy, oraz opracowanie niezbędnych rejestrów zarówno wypadków przy pracy, jak i chorób zawodowych. Nasi specjaliści chętnie przeprowadzą cały proces, przygotowując wszystkie dokumenty i dopełniając wszystkich niezbędnych formalności.

Audyt BHP

        Rozpoczęcie stałej współpracy w zakresie obsługi BHP z każdym z naszych klientów każdorazowo otwiera wykonanie pełnego audytu stanu BHP w zakładzie pracy. Zapoznajemy się zarówno z rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi na stanowiskach pracy, jak również zwracamy szczególną uwagę na dokumentację w tym zakresie. Wszystkie nasze uwagi są zawarte w szczegółowym raporcie opisującym punkt po punkcie każdy brak, wraz z podaniem podstaw prawnych. W przypadku stałej współpracy nasi specjaliści niezwłocznie zabiorą się do pracy w celu “wyprostowania” wszystkich braków, natomiast w przypadku zamówienia przez Państwa jednorazowej usługi audytu BHP, otrzymają Państwo szczegółowy raport z wyczerpującym opisem rozwiązań do każdego z punktów. Kiedy taki raport jest przydatny? Przykładów jest kilka, jednakże najczęstszym powodem dla którego klienci zwracają się do nas o pomoc, jest przygotowywanie firmy do certyfikacji ISO, spodziewana wizyta Inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, lub Sanepidu, weryfikacja działania aktualnej służby BHP w zakładzie pracy, lub po prostu chęć poprawy jakości sfery BHP w danym zakładzie pracy. Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń: 665 511 651

lub zostaw adres e-mail i bądź
na bieżąco z naszą ofertą!

Call Now ButtonKliknij tu by zadzwonić