Ozonowanie

      Wygenerowanie dużego stężenia ozonu w powietrzu powoduje eliminację wszelkich bakterii, wirusów, grzybów, drobnoustrojów, a nawet roztoczy. Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych, a co za tym idzie jedną z najpopularniejszych metod dezynfekcji. 

Ozonowanie w celu dezynfekcji

Co daje ozonowanie?

      Zdobywająca coraz większą popularność metoda dezynfekcji powierzchni przez ozonowanie ma w porównaniu z dezynfekcją za pomocą środków chemicznych zdecydowaną przewagę. Nie pozostawia specyficznego zapachu substancji dezynfekujących (np. alkoholu, chloru), nie zostawia zacieków, smug, czy przebarwień. Dodatkowym atutem jest to, że ozon w powietrzu dociera we wszystkie zakamarki niedostępne dla czyszczenia manualnego. Kolejną przewagą jest skuteczność i czas działania – według badań ozon charakteryzuje się 50-krotnie większą skutecznością niż chlor, oraz szybszym czasem działania (np. bakterie Escherichia coli zabija od 600 do 3000 razy szybciej niż chlor). Chociaż sam ozon jest w wysokim stężeniu szkodliwy dla zdrowia ludzi i zwierząt, to rozpad atomów ozonu (O3) do atomów tlenu (O2) trwa (w zależności od kubatury pomieszczenia) od 20 do 60 minut. Wówczas pomieszczenie jest gotowe do użytkowania, czyste i bezpieczne.

Jak wygląda proces ozonowania?

      W pierwszej kolejności należy uszczelnić pomieszczenie. Pozamykanie okien i drzwi nie zawsze wystarczy, często należy również uszczelnić progi w drzwiach, czy kratki wentylacji. Z pomieszczenia należy usunąć wszystkie rośliny i zwierzęta. Dopuszczalne jest pozostawienie akwarium z rybkami. Sprzęt elektroniczny czy meble nie są narażone na szkodliwe działanie ozonu, jednakże zalecane jest usunięcie na czas dezynfekcji dzieł sztuki, szczególnie obrazów. W pomieszczeniu zostaje umieszczony na podwyższeniu (np. krzesło) generator ozonu, oraz pomocnicze wentylatory, które pomagają w szybszym rozprowadzeniu ozonu w pomieszczeniu, a po zakończonym procesie przyspieszają proces wietrzenia i rozpadu cząsteczek ozonu do tlenu. Czas trwania procesu ozonowania jak i wietrzenia jest uzależniony od kubatury pomieszczenia, może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Aby mieć pewność, iż osiągnięto odpowiednie stężenie ozonu podczas pracy ozonatora, oraz czy stężenie spadło już do wartości dopuszczalnych, używany jest specjalny detektor ozonu, który pozwoli określić wartość w skali ppm. Charakterystyczny zapach ozonu może się utrzymywać w pomieszczeniu do kilku godzin po wykonaniu usługi. Jest to zapach podobny do zapachu powietrza po burzy. Dzieje się tak za sprawą wyładowań elektrycznych w atmosferze, które doprowadzają do chwilowej przemiany tlenu w ozon (reakcja biolelektryczna). Na takiej samej zasadzie działają ozonatory, które poprzez wyładowania koronowe wytwarzają ten cenny gaz.

Ozonowanie w celu usunięcia zapachów

Jakie zapachy pomaga usunąć ozonator?

      Kolejnym cennym zastosowaniem ozonu jest zdolność neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. Ozon dogłębnie wnika we wszystkie trudno dostępne miejsca, przenika materiały i powłoki, i oprócz usunięcia wszelkich drobnoustrojów, alergenów, czy bakterii, również trwale usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy. Dym papierosowy, koci mocz, stęchlizna, wino, to tylko część najczęstszych zapachów z którymi zmagają się firmy świadczące usługi ozonowania. Zdarzają się również takie zlecenia jak usuwanie zapachów po pożarach, czy kilkudniowym rozkładzie zwłok. Zaletą ozonu w procesie neutralizacji niepożądanych zapachów jest jego trwałość. Proces można przeprowadzać w pomieszczeniach, w pojazdach, czy na pojedynczych przedmiotach (np. meblach). 

Jak długo działa efekt ozonowania?

      Ozon trwale neutralizuje zapachy często już po pierwszej sesji. W nielicznych sytuacjach proces należy powtórzyć, np. w przypadku cieczy które głęboko wniknęły w podłogę, meble, itp. Jak to się dzieję że raz usunięty zapach już nie powróci? Ozon powoduje rozpad cząsteczek lotnych przenoszących zapachy wchodząc z nimi w reakcję. To dlatego ozonowanie nie maskuje brzydkich zapachów, tylko je trwale usuwa.

Gdzie można skorzystać z usług ozonowania?

Powiat Żyrardowski

       Błyskawicznie realizujemy zlecenia na terenie Powiatu Żyrardowskiego, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy. Z naszych usług można skorzystać w takich miastach jak Żyrardów, Mszczonów, czy Wiskitki. Świadczymy również usługi w gminach wiejskich, w takich miejscowościach jak Puszcza Mariańska, Radziejowice, Guzów, Henryszew, Korytów, Jesionka, Bartniki, czy Miedniewice. Zapraszamy do kontaktu.

Powiat Grodziski

       Zapraszamy do skorzystania z naszych usług na terenie Powiatu Grodziskiego. Jest to rejon w którym jesteśmy bardzo aktywni ze względu na liczbę klientów darzących nas zaufaniem. Działamy w miastach Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, i Podkowa Leśna, oraz na terenach gmin wiejskich na terenie miejscowości Międzyborów, Jaktorów, Chylice, Kozerki, Baranów, Żabia Wola, Ojrzanów, Opypy, czy Natolin.

Powiat Warszawski Zachodni

       Nasza firma prężnie działa na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Mamy tu wielu zadowolonych klientów, którzy powierzają nam szeroko pojęte bezpieczeństwo w ich firmach. Teraz oprócz sfery BHP świadczymy również usługi dezynfekcji ozonem. Zapraszamy do kontaktu klientów z takich miejscowości jak Błonie, Ożarów Mazowiecki, Łomianki, oraz Święcice, Pass, Radonice, Leszno, czy Kampinos. 

Powiat Sochaczewski

       Kolejnym powiatem w którym realizujemy nasze usługi jest Powiat Sochaczewski. Bliskość naszej siedziby sprawia, iż jesteśmy w stanie reagować na Państwa potrzeby natychmiastowo. Regularnie odwiedzamy naszych klientów w takich miejscowościach jak Sochaczew czy Teresin, ale oczywiście również Żelazowa Wola, Paprotnia, Młodzieszyn, Brochów, czy Szymanów, to miejsca naszych częstych wizyt.

Powiat Skierniewicki

       Powiat Skierniewicki traktujemy jak nasz drugi dom. Codzienne wizyty u naszych klientów z tego powiatu sprawiają, że doskonale znany jest nam tu niemalże każdy zakątek. Poza miastem Skierniewice nasze usługi świadczymy w takich miejscach jak Lipce Reymontowskie, Bolimów, czy Maków.

Zadzwoń: 665 511 651

lub zostaw adres e-mail i bądź
na bieżąco z naszą ofertą!

Call Now ButtonKliknij tu by zadzwonić