Pierwsza pomoc przedmedyczna
Obowiązki pracodawcy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej określa Art. 209 Kodeksu Pracy, który zobowiązuje każdego pracodawcę do zapewnienia w zakładzie pracy niezbędnych środków do udzielania pierwszej pomocy, oraz do wyznaczenia pracowników do udzielania pierwszej pomocy. Dalsza część Art. 209 mówi nam dosyć ogólnie o tym, że działania w powyższym zakresie należy dostosować do rodzaju wykonywanej działalności, liczby pracowników i innych osób przebywających na terenie zakładu pracy, oraz do rodzaju występujących zagrożeń.
Co to oznacza? W dużym skrócie:
Zapewnienie niezbędnych środków do udzielania pierwszej pomocy – tutaj na myśli głównie mamy apteczki, zakres ich wyposażenia który może się różnić w zależności od zakładu pracy, ale o tym za chwilę.
Wyznaczenie pracowników do udzielania pierwszej pomocy – w każdym przedsiębiorstwie należy wyznaczyć konkretne osoby przeszkolone w tym zakresie. Ich imiona i nazwiska należy umieścić m.in. na apteczkach.
Dostosowanie do rodzaju wykonywanej działalności – inne zagrożenia są w pracy spawacza, inne w pracy nauczyciela, a inne na budowie. Zarówno zakres przeszkolenia, jak i wyposażenia apteczki należy dostosować do profilu działalności firmy. My w tym pomożemy.
Dostosowanie do liczby pracowników i innych osób przebywających na terenie zakładu pracy – Nie wystarczy przeszkolić jednej osoby żeby zapewnić firmie większe bezpieczeństwo. A co jeśli ta osoba akurat będzie na urlopie? Ważne żeby w każdym dziale przeszkolone były minimum dwie osoby, najlepiej pracujące na różnych zmianach.
Co oferuje w tym zakresie firma SYNERGIA?
– Przeszkolenie pracowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zależności od profilu działalności dopasujemy plan szkolenia zawierający wszystkie najważniejsze kwestie, m.in:
- Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (osoby dorosłe, dzieci, niomowlęta)
- Użycie defibrylatora AED
- Pozycja bezpieczna (pozycja boczna ustalona)
- Postępowanie w przypadku skaleczeń, stłuczeń, złamań
- Rozpoznawanie zawału mięśnia sercowego
- Rozpoznawanie udaru niedokrwiennego mózgu
- Reagowanie w przypadku ataku padaczki
- Postępowanie w przypadku podtopień
- Postępowanie w atakach cukrzycowych (hipoglikemia, hiperglikemia)
- Pomoc przy odmrożeniach, oparzeniach
- Porażenie prądem
- Zatrucia, uczulenia, alergie
- Praktyczne ćwiczenia z opatrywania ran, bandażowania, itp.
- Nawet.. przyjmowanie porodów. Zakres szkolenia zależy od Państwa potrzeb i oczekiwań.
– Wsparcie w odpowiednim wyposażeniu w środki pierwszej pomocy. To jak powinna być wyposażona apteczka zależy od kilku czynników:
- Ustalimy ile apteczek należy zapewnić w zakładzie pracy, i w jakich powinny być miejscach
- Ustalimy jaki powinien być zakres wyposażenia apteczek w nawiązaniu do specyfiki pracy i występujących zagrożeń. Podstawowe wyposażenie dobieramy w oparciu o normy DIN 13157, DIN 13157 PLUS, DIN 13169.
- Ustalimy, czy zakład pracy należy wyposażyć w dodatkowy asortyment, m.in. aparat tlenowy, panthenol, szyna kramera, itp.
- Przypilnujemy terminów ważności wyposażenia apteczek
Jakim sprzętem dysponujemy?
Manekin szkoleniowy – osoba dorosła
Manekin szkoleniowy – dziecko
Manekin szkoleniowy – niemowlę
Treningowy defibrylator AED
Kamizelka do ćwiczenia pomocy przy zadławieniach
Zestaw do wyświetlania filmów i prezentacji (rzutnik + ekran)
Cennik:
Szkolenia są wyceniane indywidualnie dla każdej firmy. Na cenę wpływa zakres szkolenia oraz ilość uczestników.
Klienci, którzy zdecydowali się na kompleksową obsługę swojej firmy przez firmę SYNERGIA, są zwolnieni z opłat za wszystkie usługi wymienione powyżej.
Zapraszamy do kontaktu: